Pirts

Istabas

Velonoma

Dāvanu kartes

Biežāk uzdotie jautājumi

Stikla istabas

Naktis no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu, kā arī svētku dienās maksā 150 EUR, pārējās dienās 130 EUR.
Ierašanās Ziedleju Stikla istabās pēc iepriekšējas rezervācijas iespējama, sākot no plkst. 15:00, savukārt izbraukšana līdz plkst. 12:00 pēc pēdējās rezervētās nakts.
Stikla istabās ir silti, grīda ir apsildāma. Nepieciešamības gadījumā papildus siltumu var iegūt no kondicioniera. Pieejami arī silti vilnas pledi.
Ēdināšana uz vietas nav pieejama. Stikla istabās ir elektriskā tējkanna, ledusskapis, tējkanna, kafija un zāļu tēja. Tuvākais restorāns Aparjods atrodas 5 km attālumā.
Nē, grila kurināšana pie Stikla istabām nav atļauta
Istabās ir WC, izlietne un duša.
Istabās drīkst nakšņot ne vairāk kā divi pieaugušie, zīdainis un divi lielāki bērni.
Diemžēl Stikla istabās nav atļauts ierasties ar mājdzīvniekiem.
Nē, pirts rituāla apmeklējums cenā neietilpst.
Iepriekš rezervējot, var baudīt pirts rituālu kādā no Ziedleju pirtīm. Pa mežu un gar Gauju ir daudz skaistu pastaigu taku (tuvākie apskates objekti – Ziedleju klintis, Velnala, Kājnieku tilts, Ķeizarskats). Ziedlejās var iznomāt arī kvalitatīvus velosipēdus un doties izbraucienā pa velotakām. Nepilnu 10 km attālumā ir Sigulda ar tās dažādajām aktivitātēm.

Rezervācija un norēķinu kārtība

Pakalpojuma maksu pilnā apmērā nepieciešams apmaksāt ne vēlāk kā 5 diennaktis pirms pakalpojuma saņemšanas laika. Pretējā gadījumā pakalpojuma sniedzējs, pirms tam brīdinot klientu, ir tiesīgs anulēt pakalpojuma rezervāciju
Pakalpojuma maksa pilnā apmērā tiek atgriezta, ja Pakalpojuma saņēmējs rezervāciju atceļ ne vēlāk kā 5 diennaktis pirms rezervētā datuma. Ja rezervācija tiek atcelta 5 diennaktis līdz 1 diennakti (24 h) pirms rezervētā datuma, tad no pakalpojuma maksas tiek ieturēti: a) 50 EUR gadījumā, ja rēķina summa nepārsniedz 150 EUR, b) 100 EUR, ja rēķina summa pārsniedz 150 EUR . Ja rezervācija tiek atcelta mazāk kā 24 h pirms rezervētā datuma, tad pakalpojuma maksa netiek atgriezta.
Bez papildus maksas rezervāciju var pārcelt ne vēlāk kā 5 dienas pirms rezervētā datuma. Ja rezervācija tiek pārcelta 5 dienas līdz 1 diennakti (24 h) pirms rezervētā datuma, tad par rezervācijas pārcelšanu ir jāmaksā 50 EUR. Ja rezervācija tiek pārcelta mazāk kā 24 h pirms rezervētā datuma, tad par rezervācijas pārcelšanu ir jāmaksā 100 EUR.

Pirts rituāli

Jā, drīkst, bet par to iepriekš jāinformē. Bērnu pieskatīšana pirts rituāla laikā (t.sk. uzmanīšana pie atklātajām ūdenstilpēm) ir vecāku atbildība.
Pirms rituāla klientam obligāti jāinformē pirtnieku par savu veselības stāvokli, ciktāl tas var ietekmēt organismu pirts procedūru laikā: alerģijām, hroniskām saslimšanām, lietotajiem medikamentiem, kā arī jāsniedz jebkura cita informācija, ko klients uzskata par svarīgu attiecībā uz savu veselību. Grūtniecēm pirmā trimestra laikā nav ieteicamas pirts procedūras.
Pirts procedūras parasti notiek ~65° C temperatūrā.
Ieteicams līdzi paņemt gumijas/baseina čības. Iespējams uz pirts procedūrām iet ar peldkostīmiem, bet tas nav ieteicams un nav ērti.
 • Iesakām ierasties uz pirts procedūrām bez dekoratīvās kosmētikas.
 • Lai justos labi pirts rituāla laikā, iesakām ieturēt vieglu maltīti ne vēlāk kā divas stundas pirms rituāla sākuma.  Dienā pirms pirts rituāla ieteicams izdzert vismaz litru ūdens.
 • Nekautrējieties uzdot jautājumus pirtniekam par pirts procedūru norisi un ķermeņa atbildes reakcijām! Ja pirts kūres laikā rodas diskomforts, informējiet par to pirtnieku. Pirtnieks būs Jums pateicīgs, ja dalīsieties ar savām izjūtām procedūru laikā.

Stikla pirts ir gaišāka, plašāka, modernāka dizaina. Stikla pirts ir pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem un tiem, kas ierodas uz rituālu kopā ar bērniem. Stikla pirts atrodas Ziedleju atklātajā teritorijā pie dīķa.

Savukārt Dūmu jeb melnā pirts ir pirmatnīgāka, pirts kūri tajā iespējams izjust dziļāk, ir lielāki kontrasti. Šāda veida pirtis bija pirmās Latvijā. Pirtij raksturīgs dūmu aromāts. Kad pirts ir izkūrusies, melnie sodrēji nosēžas uz sienām. Sodrēji ir neaizvietojams absorbents, savukārt dūmi ir lielisks dezinfekcijas līdzeklis. Dūmu pirts atrodas nomaļākā vietā mežā, graviņā. Atvēsināšanās iespējama uzpludinātā strauta baseinā, kas ir vēss arī karstās vasaras dienās.

Open Ad arhitekti un Ziedleju meistari abas pirtis ir radījuši laikmetīgas un funkcionālas, par pamatu saglabājot latviešu pirts tradīcijas.

Vilnas pirts ir jaunākā pirts Ziedlejās, kas atvērta 2021. gada maijā. To raksturo īpašais vijuma piekļuves ceļš, kas ieved un noslēdzas apļveida pirts telpā. Sienu apdarē izmantota dabīga aitu vilna, kuras sastāvā esošais lanolīns veic dziedinošu funkciju, padarot ādu samtainu un mīkstu. Vilnas pirts izveidota nogāzē, tāpēc lielākā tās daļa pacelta gaisā. Starp kokiem esošie tīkli ļauj pēc pirts izbaudīt gaisa peldes, savukārt āra kubls sniedz dzestru atspirdzinājumu.

Daži no Ziedleju īpašajiem pirts rituāliem (apmēram 4-5 stundu garumā):

 • Dzimšanas dienas pirts rituāls. Tiek veikts iepriekšējā dzimšanas gada notikumu emocionāls pārskats un veidoti mērķi jaunajam dzimšanas gadam.
 • Pirtīžas, bērna pirmā vannošana un saru dzīšana.
  Pirmā jaundzimušā pirts diena. Tiek "dzīti" sari, spēka, veiksmes un veselības vēlējumi jaundzimušajam. Pateicības rituāls māmiņai un spēka rituāls tēvam.
 • Ģimenes pirts rituāls.
  Tiek stiprinātas ģimeniskās sajūtas, dzimtas saites.
 • Līgavas pirts rituāls.
  Jaunās sievas sagatavošana ieiet citā dzimtā. Pirtī līgavas māsas, draudzenes, līgavas mamma.
 • Līgavaiņa pirts rituāls.
  Jaunā vīrieša sagatavošana vīra pienākumu pildīšanai, spēks un padoms. Pirtī līgavaiņa brāļi, draugi (vēlams precēti), līgavaiņa tēvs.
 • Pāra līdzināšanas rituāls pirtī.
 • Saules gadskārtu rituālās pirtis – Ziemassvētku, Meteņu, Pavasara saulgriežu jeb Lieldienu, Ūsiņdienas pirts, Vasaras saulgriežu jeb zāļu pirts, Māras dienas jeb Jumja pirts, Rudens saulgriežu jeb Apjumības pirts, Veļu laika pirts.
Pamata pirts kūre ir līdz četras stundas garš, bagātīgu procedūru klāsts pirtī, ar galveno mērķi dot atpūtu miesai un garam, atslābināt ķermeni, dot atelpu no ikdienas steigas un saspringuma, kā arī atgūt jaunu spēku un līdzsvaru sevī. Īpašais pirts rituāls (piemēram, pirtīžas, dzimšanas dienas, līgavas vai pāra līdzināšanas rituāls) ir sevišķs notikums pirtī 4-6 stundu garumā, Ziedleju meistaru vadībā, kura laikā tiek veiktas secīgas darbības ar noteiktu nodomu, sajūtu un enerģētiku. Šāda tipa rituāls prasa īpašu gatavošanos gan no meistaru puses, gan arī īpašu noskaņošanos pašiem pirtsmīļiem. Pirtī veiktās rituālās darbības ir nozīmīgas visas turpmākās dzīves laikā, tādēļ šāda tipa rituālu norise prasa iepriekšēju saziņu ar pirts meistariem, lai precizētu rituāla norises aspektus un sūtību.
Dziednieciskais pirts rituāls ir īpašs, padziļināts process, kura laikā tiek veikta psihoemocionālo traumu dziedēšana, kā arī starppersonu attiecību savstarpējo samezglojumu risināšana. Tāpat tiek veikta fizisko traumu un veselības sarežģījumu diagnostika un dziedēšana. Nopietnāka rakstura problēmu risināšanā reizēm tiek veikti secīgi un atkārtoti rituāli.
Pirtīžas ir sens un nozīmīgs rituāls visai dzimtai, kurā izplaucis jauns, dzīvību nesošs zars. Lai arī vecāki bieži vēlas kaut nelielu palutināšanu arī sev, tieši bērniņš ir šī notikuma centrā.

Pirtīžas veic pirmajos mēnešos pēc bērniņa piedzimšanas, tajās piedāvājam:

 • Jaundzimušā mazuļa pirmā vannošana siltā pirtiņā.
 • Jauno vecāku ievadīšana rituālajā pirts dienā.
 • Zāļu sievas vai pirts meistara viedie padomi jaunajiem vecākiem – novēlējuma un ziedojuma nozīme jaunam sākumam.
 • Mazuļa šūpināšana villainē, dziedāšana.
 • Zāļu vannas sagatavošana, mazuļa vannošana.
 • Iemasēšana ar mātes pienu, laistīšana ar siltu avota ūdeni.
 • Jostu un rakstu likšana.
 • Jaunās māmiņas sildīšana, karsēšana un viegla iepēršana.
 • Laba vēlējumi jaunajai ģimenei pirmajā pirts dienā.
Ziedleju kompleksa izveidi no idejas līdz realizācijai mums palīdzējuši īstenot arhitektu un dizaineru birojs Open Ad ar vadošo arhitekti Zani Teteri-Šulci, kas sadarbojas ar ainavu arhitektūras lietpratējiem no LandShape. Praktisko realizāciju vada meistars Valdis Stepanovičs ar Ziedleju saimes līdzdalību un pieaicinātajiem speciālistiem.
Ziedlejas atrodas Gaujas Nacionālā parka teritorijā, netālu no Siguldas. Ziedleju tuvumā ir pieejami daudzi taku maršruti īsākiem un garākiem pārgājieniem. Piedāvājam kvalitatīvu Cannondale velo nomu gan individuāli, gan grupām zinoša un aizrautīga gida pavadībā (ar iepriekšēju pieteikšanos). Velo maršruti ved pa Gaujas senlejas dabas takām un aizraujošām vietām Siguldas apkaimē. Iespējami mierīgi velo izbraucieni ģimenes lokā, dabas tūrisma mīļotāju maršruti, kā arī tehniski izaicinošas takas asu izjūtu un adrenalīna meklētājiem.

Dāvanu kartes

Jā, dāvanu kartes ir iespējams iegādāties. Dāvanu karti varam nosūtīt elektroniski vai arī drukātā formātā pa pastu. Vēl drukātu dāvanu karti var saņemt Ziedlejās vai Rīgā, Bērzaunes ielā. Vairāk informācijas šeit, rakstot info@ziedlejas.lv vai zvanot 29491087.
Dāvanu kartes derīguma termiņš ir 1 gads.
Sazinoties ar Ziedleju administrāciju, pastāv iespēja pagarināt dāvanu kartes termiņu par dažiem mēnešiem. Taču, ja kopš dāvanu kartes iegādes ir paaugstinājusies konkrētā pakalpojuma cena, tad, izmantojot dāvanu karti pēc sākotnējā derīguma termiņa beigām, ir jāpiemaksā cenas starpība.
Dāvanu karte paredz, ka ir jāizmanto uzdāvinātais pakalpojums, un naudas atmaksa netiek veikta, ja persona nevēlas izmantot uzdāvināto pakalpojumu.
Rezervācija